Haber

Samsun’da vatandaşa mikrofonu verdik: Muhalefete tek başına meydan okudu

ensonhaber.com

Türkiye’nin gündemi 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler.

Ülkenin kaderini etkileyecek kritik seçimlere sayılı günler kala, sokağın nabzı seçim gündemiyle birlikte atıyor.

Ensonhaber, sokaktaki vatandaşlara mikrofonu uzatarak görüşlerini sormaya devam ediyor.

Son olarak Samsunlulara 14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri sorduk.

Çevresindekilere yetti: Hadi HDP’ye verin, altılı masaya verin

Röportajımızda Samsunlu bir kadın dikkat çekici terimler kullandı.

HDP ve Millet İttifakı seçmenine saldıran hanımefendi, ” İleriye bakmıyorsun, geri dönüyorsun. HDP’li olun, alkışlayalım. Kaç asker öldü, neredesin? Devlet deseydiniz, devlet vurdurmuş derdiniz. Selahattin Demirtaş çıkacak, çıksın. Veriyorsan şerefsizsin, Öcalan çıkacak, çıkaralım. Eğer yaparsan, şerefsizsin. Hadi HDP’ye verin, altılı masaya verin. Halinize şükretmez, HDP’ye oy vermeye gidersiniz.”söz konusu .

“Devlet zamları yapmıyor”

O sırada kendisiyle konuşan başka bir vatandaşa cevap veren bayan, şunları söyledi: “Maaşın ne kadar? Aç mısın? Artırımdan PKK’ya gitmeyin, bakın elim ayağım titriyor. Zamdan devlete şirket sizden sorumlu olan kişiye zam yapmaz zammı hırsızlar yapar. Ben de esnafım, toptancılara giderim. Sen yaparsın, ben yaparım, devletin suçu yok. 3 liralık gofret yapsan 25 lira devlet nerde? Bu artışı devlet mi yaptı?”dedi.

Sinirlerin gergin olduğu röportajda, etrafındaki sesleri bastıran kadın, ” Eyaletlere gidin ve bakın, Suriyeliler ve Iraklılar nerede? Hadi arazini HDP’lilere sat o zaman. O zaman neden savunuyorsun?”olarak devam etti.

“Zamı biz yaptık, toptancı yaptı, 10 liralık malı 3 kuruş fazla kazanırız diye 30 liraya sattılar”

Sonra başka bir vatandaş “Para gerekiyor. Nasıl bir mantığınız var?”Bunu söyleyince tartışma büyüdü.

Kadın ise para aldığını söyleyen vatandaşa sert konuştu, ” Hadi kardeşim sen işine bak, devleti Öcalan’a ver, doğaldır. Öcalan’ınıza devletim sahip çıkıyor. O benim ekmeğimi yiyor, Öcalan kimin vergisiyle yaşıyor. Yazık, memurdu, ne olduğunu bilmiyorum. Ben bir memurum, ben de bir işçiyim. Evet zam var ama devlet artırmadı. Zamı biz yaptık, toptancı yaptı. 10 liralık malı 3 kuruş fazla kazanırız diye 30 liraya sattılar.”ifadeleri kullandı.

guzelbahcehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu