Ekonomi

Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına destek! Asgari ücrete kadar ödeme

Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından alınan kararları anlatmak için kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci ve velilere müjde verdi. 2023’te geçerli olacak kredi ve burs tedbirlerini anlatan Erdoğan, sosyal yardım alan ailelerin çocukları için yeni destek paketini de açıkladı.

YENİ KREDİ VE BURS MİKTARLARI

Erdoğan, “Lisans öğrencileri için 850 lira olan burs rakamını 1.250 liraya, yüksek lisans öğrencileri için 2.500 liradan, doktora öğrencileri için 2.550 liradan 3.750 liraya çıkarıyoruz. Yeni kredi ve burs rakamlarının herkese hayırlı olmasını diliyorum. öğrencilerimiz.” söz konusu.

ASGARİ FİYAT ESAS OLACAK

Öğrencilere yönelik uygulanacak Başarı Teşvik Programı hakkında da konuşan Erdoğan, “Devlet okullarında dereceye giren, sosyal yardım almaya hak kazanan ailelerimize mensup öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar destek sağlayacağız. net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar yüksek öğrenim öğrencilerimize.” söz konusu.

“1,5 MİLYAR LİRALIK BÜTÇE AYIRDIK”

Erdoğan, Başarı Teşvik Programı ile ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: Aynı durumda olan ailelerimizin çocukları merkezi sınavlarla iş, bilim, Spor Yarışmalarda katılımcıların ihtiyaçlarını karşılayacağız. YÖK tarafından belirlenen dünyada ilk 500 üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerimize devletinin yanında olduklarını hissettirecek başarı pekiştirmeleri sağlayacağız. Bu program için 1,5 milyar lira bütçe ayırdık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu