Yaşam

Özel Öğrenciler Bahar Şenliğinde Eğlendi

Konya Büyükşehir Belediyesi; Meram, Selçuklu, Karatay belediyeleri ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediği bahar şenliğinde, özel öğrenciler iki gün boyunca düzenlenen farklı etkinliklerle doyasıya eğlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında özel öğrenciler için bahar şenliği düzenledi.

İl merkezinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, aileleri ile birlikte Karatay Şehir Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklere katıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Taşınabilir Etkinlik TIRI’sı ile eğlenen özel öğrenciler, hayvanat bahçesi gezi ve spor etkinliklerine aynı anda katılarak kurulan oyun parklarında çeşitli oyunlar oynadılar. Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Gençlik Mehter Grubu performansının alkışlandığı etkinliklerde öğrencilere çeşitli ikramlar ve sürpriz ikramlar dağıtıldı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne göre; Meram, Selçuklu ve Karatay belediyelerinin de katkı sağladığı bahar şenliğine 4 bin özel öğrenci, aileleri ve öğretmenleri katılırken, öğrenciler kendileri için hazırlanan eğlenceli etkinlikleri çok sevdiklerini dile getirdiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kazimkarabekirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu