Ekonomi

Mitsubishi Electric, CDP Tedarikçi İlişkileri Derecelendirme Programında Lider Oldu

Tedarik zincirlerine ilişkin çevresel eylemleri nedeniyle Mitsubishi Electric, çevresel bilgileri destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan CDP tarafından yürütülen CDP Tedarikçi Tahvili Derecelendirme programında en yüksek değerleme olan “2022 Tedarikçi İlişkileri Lideri” unvanına layık görülmüştür.

Mitsubishi Electric tarafından yapılan açıklamaya göre Mitsubishi Electric, tedarik zinciri boyunca sera gazı emisyonlarını ve iklim değişikliği riskini azaltmaya yönelik öncelikli eylemleri ve stratejileri nedeniyle 2020’den bu yana üst üste 3. kez birinci ve genel olarak 6. sırada yer aldı.

CDP Tedarikçi Alaka Derecelendirmesi, tedarik zinciri boyunca iklim değişikliğini ele almak için tedarikçileriyle birlikte çalışan şirketlerin faaliyetlerine değer verir. 2022’de fiyatlandırılan şirketlerin en iyi yüzde 8’i, en yüksek puan alan Tedarikçi İlişkileri Liderleri olarak seçildi.

Mitsubishi Electric’in çevreyle ilgili girişimleri, şirketin “herkes için daha iyi bir geleceği sürdürmek için kalbimizle ve teknolojilerimizle havayı, toprağı ve su kaynaklarını korumak” şeklinde ifade eden ve 2050 yılına kadar şirketin maliyet zincirlerinde sera gazlarını azaltarak net sıfır karbondioksit emisyonuna ulaşmayı hedefleyen Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonunu takip ediyor. Bu, 2050 siyasetini yansıtıyor.

Şirket, küresel değer zincirleri, güç açısından verimli ürünler, sistemler ve son teknoloji altyapı açısından çevresel etkiyi azaltmak ve nihayetinde karbonsuzlaştırmayı ve daha sürdürülebilir bir küresel çevreyi gerçekleştirmek için tedarikçileriyle birlikte çalışmaya devam edecektir.

refahiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu