Ekonomi

Fuzul, 2023’te müşteri deneyiminde mükemmelliğe odaklanacak

Fuzul, gayrimenkul ve otomotiv gibi kritik segmentlere katkı sağlamaya devam ederken, 2023 yılında da müşteri deneyiminde mükemmelliğe odaklanacak.

Fuzul’un açıklamasına göre geçen yıl sermayesini 350 milyon TL’ye çıkaran şirket, şube sayısını 111’e, bulunduğu il sayısını ise 61’e çıkardı.

Tasarruflu finansman modeliyle 30 yılı aşkın süredir ülkenin gayrimenkul ve otomotiv gibi kritik sektörlerine katkı sağlamaya devam eden Fuzul, bu yıl müşteri deneyiminde mükemmelliğe odaklanacak.

Fuzul Tasarruf Finansman AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal yaptığı açıklamada, 2022 yılında BDDK lisansı aldıklarını, Finansal Kurumlar Birliği’ne üye olduklarını ve 2012 yılında regülasyon ve mali güç anlamında ciddi bir atılım yaptıklarını belirtti. sermayesini 350 milyon TL’ye çıkardı.

Bu yıl müşteri deneyimi mükemmelliğine odaklanacaklarını vurgulayan Akbal, şu açıklamalarda bulundu:

Fuzu’yu kurduğumuz günden bu yana hizmetimizin özünü ‘dayanışma ekonomisi’ olarak yeniden tanımladık. 2022 yılında yeni paket ve kampanyalar geliştirmeye, şube açmaya devam ettik. Hazırladığımız motosiklet ve karavan paketleri ile insanların değişen ihtiyaçları için ihtiyaç duyulan finansal kaynakları sunduk. Verdiğimiz hizmetin kapsamını, insana ve ülkemize katkısını artırmak için Vatan Paketi’ni hazırladık. . Bu paket ile yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın Türkiye’de istedikleri konuta sahip olmalarını sağlamayı ve aynı zamanda ülke ekonomimize döviz girdisi sağlamayı amaçladık.’

‘2022 YILINI TOPLAM 9,7 MİLYAR FİNANSMAN TALEBİ İLE KAPATTIK’

Eyüp Akbal, geçtiğimiz günlerde ‘dayanışma ekonomisi’ ideolojisiyle 5 Bin Faizsiz Konut Finansmanı Kampanyası’na imza attıklarını hatırlatarak, “Paket ve kampanyalarımızla daha çok kişi tasarruf edecek, motosiklet, karavan sahibi olabilecek. , konut ve çatılı işyerlerini kredi ve faiz yükü olmadan güçlendirdik.Gayrimenkul ve otomotiv gibi ülke ekonomisinin çarklarını hızlandıracak paketler geliştirdik.’ açıklama yaptı

Geçen yıl sermayelerini 350 milyon TL’ye, şube sayısını 111’e, bulundukları il sayısını ise 61’e çıkardıklarını kaydeden Akbal, şu bilgileri verdi:

‘Türkiye genelinde yaklaşık 1.500 çalışanımızla binlerce kişiyi konut, araç ve çatılı iş yeri sahibi yaptığımız bir yıl oldu. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzü finansın kalbi diyebileceğimiz Büyükdere aksında kendi binamıza taşıyarak 2021 yılında başladığımız organizasyon yapımızı değiştirmek için yatırımlarımızı tamamladık. çalışmalar ve yatırımlar bir önceki yıla göre %45 arttı. 2022 yılını toplam 9,7 milyarlık finansman talebiyle kapattık.’

‘ÇEKİLİ SİSTEMDEKİ ZİRVE SAYISI 5 MİLYON TL’YE ÇIKARTILMALIDIR’

Fuzul Tasarruf Finansman AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Akbal, 2023 yılında çok umutlu olduklarını belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

‘Türkiye İktisadi Modeli’nin sonuçlarının daha fazla görüleceği, bu etkiyle enflasyonist ortamın önüne geçileceği, faizlerin tek haneye ineceği ve üretimin sonuç vereceği yönünde olumlu beklentiler var. Tüm bu gelişmeler beklenen ölçüde gerçekleşirse insanlar ertelenen konut ya da araç ihtiyaçlarını yeniden gündeme getirmekte ve bu gelişme şubeye büyüme olarak yansımaktadır. Ancak büyümenin istikrarı ve insanların ertelenen konut finansmanına erişimi adına mevcut enflasyonist ortam göz önünde bulundurulduğunda, tasarruf finansmanı sektöründeki birikim sistemindeki zirve rakamının 1 milyondan 5 milyona çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. ve iş çeşitliliği arttırılmalıdır.’

Konut ediniminde yeni teşviklerin gelmesi gerektiğine dikkati çeken Akbal, tasarruf finansmanı sektörü için bu tabanların sağlanması durumunda tasarruf oranlarının artacağını ve ekonomiye katkı sağlanacağını belirtti.

oguzeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu