Haber

Fransa’da İnanılmaz Kaza: Arkadaşıyla Oturup Kahve İçen Kadına Meteor Çarptı

Fransa’da akıllara durgunluk veren trajikomik bir kaza yaşandı. Evde arkadaşıyla kahve içen kadına göktaşı çarptı. Milyonda bir görülecek bu kazanın detayları içerikte!

Geçtiğimiz günlerde Fransa’da trajikomik bir kaza yaşandı.

Fransa’nın kuzeydoğusundaki Schirmeck’te meydana gelen olayda, arkadaşıyla evinin çatı katında oturan ve kahve içen bir kadın mereorite çarptı. Hanımın evinin çatısına çarpıp seken küçük bir göktaşının amacı buydu.

Kazadan mucizevi bir şekilde kurtulan kadın, “Yanımızdaki çatıdan büyük bir ‘bom’ sesi duydum. Bir saniye sonra kaburgalarımda bir şok dalgası hissettim. Önce hayvanlardan, özellikle yarasadan şüphelendim” dedi. gazete ile bir röportaj.

Kadına çarpan gizemli cismi inceleyen jeolog Thierry Rebmann, cismin demir ve silikon karışımından oluştuğunu ve yükünün yaklaşık 4 ons (113 gram) olduğunu belirledi. Bu, nesnenin gerçekten bir göktaşı olma olasılığını artırır.

NASA verilerine göre her gün 48 ton göktaşı yeryüzüne iniyor ama bunların çoğu insansız yerlere ve denizlere düşüyor.

Bazı istatistiksel hesaplamalara göre, bir insan asteroitine çarpma olasılığı, büyük piyangoyu iki kez kazanma veya yazı tipini arka arkaya 44 kez vurma olasılığına eşittir.

Fransız Les Dernières Nouvelles d’Alsace gazetesine göre, göktaşı hanımefendi bu son derece nadir olaydan kurtulan ilk kişi olabilir.

Bir insana çarpan meteorun doğrulanmış yalnızca bir kaydı var. 1954 yılında ABD’de 9 kiloluk bir göktaşının bir bayana çarptığı biliniyor. Bu göktaşı meskenin tavanını delip hanımın üzerine düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu