Haber

Erdoğan’ın maketini asan teröriste ulaşıldı: Hareket böyle hazırlandı

İsveç’in başkenti Stockholm’de terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelttiği ve Ankara ile Stockholm arasında gerilimi artıran provokasyon İsveç basınında geniş yer buldu.

İSVEÇ GAZETESİNDEN SKANDALIN ARKASINDAKİ TERÖRİSTE ULAŞTI

Stockholm merkezli Aftonbladet gazetesi, skandal eylemi düzenleyen ve maketi belediye binasının önüne asan teröriste uzandı.

gazete, terörist “akıllıca”yüzünü göstermek veya soyadını vermek istemediğini belirten, “Andreas”provokatör “Dostça bir sese sahip, 39 yaşında, uzun boylu bir film yapımcısı”olarak tanıtıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜ SİVİL YAYISI ROJOVA DAYANIŞMA KOMİTESİ ÜYESİ

Terörist, verdiği röportajda PKK/YPG’nin sivil uzantısı sözde İsveç Rojava Dayanışma Komitesi üyesi olduğunu itiraf etti. Facebook’ta gördüğü bir reklamdan sonra mankeni Norsborg’dan satın almakla, daha sonra bir personel elbisesi ve gömleği satın almakla ve maskeyi internetten sipariş etmekle övünerek, korkunç akışın kendisine ne kadara mal olduğunu böbürlendi.

BU YAPTIĞI İLK PROVOKASYON DEĞİL

Terör örgütü yandaşlarının yaptığı eylemin ilk olmadığını hatırlatan gazete, geçen yaz terör örgütü PKK’nın paçavralarının belediye binasına yansıdığını hatırlattı. Ancak gazeteye göre; Son eylem dikkate alındığında, yaz aylarındaki eylem sadece “hafif bir esinti.”

AFTONBLADET’TEN SKANDAL AÇIKLAMALAR

Terör örgütü ve destekçilerinden bahsetmeyen gazete, Andreas isimli teröristin, “Demokratik haklarımızı ve ifade özgürlüğümüzü kullanıyoruz”kelimeler dahil, “Eylem hakkında ne düşünürsek düşünelim, Rojava Komitelerinin bir şeyler başardığına şüphe yok”eylemi övdü.

Gazete, hükümetin sonbahar boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın peşinden koştuğu haberini terör örgütlerine yönelik alınan yeni kararları tuhaf olarak yorumladı.

TERÖRİSTİN DAVETİNİ DUYURDULAR

Gazete, Andreas isimli teröristin uluslararası ajanslardan ve gazetelerden telefon beklediğini de yazdı.

BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPTI

İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan saldırıyı kınadı. Bu şekilde demokratik olarak seçilmiş bir yabancı liderle dalga geçilmesi çok ciddi bir gelişmedir” dedi.dedim.

Bu eylemle İsveç’in NATO üyelik başvurusunun sabote edilmek istendiğini söyleyen Kristersson, bu tür eylemlerin ülkesinin güvenliği için de tehlike oluşturduğunu belirtti.

habermusabeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu