Haber

Cumhuriyetin 100. yılına adanan dev Atatürk anıtı

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla hazırlanan 10 metre yüksekliğindeki Atatürk Anıtı’nın açılışını yaptı.

Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Anıtımız Cumhuriyetin evi Çankaya’ya çok yakıştı.”

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü Yıl kutlamaları kapsamında Eskişehir Yolu üzerinde inşa edilen dev Atatürk Anıtı’nın açılışını yaptı. 10 metre yüksekliğindeki Atatürk siluetinin de yer aldığı 12 metrelik anıt törenle açıldı.

Atatürk Anıtı’nın açılışında konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz dedemizi çalışarak, fikirle, fikir temelinde savunuyoruz. Ancak aynı zamanda vatanseverler ve Atatürkçüler olarak Atatürk’ün adını silmeye çalışanlara karşı onun adını anıtlarımızda ve tesislerimizde yaşatmak için gerekeni yapıyoruz. Atatürk sevgisini yüreğimizden hiç kimse alamaz ve alamayacak. “Anıtımız hem bulunduğu yere hem de Cumhuriyetin evi Çankaya’ya çok yakışıyor” dedi.

                                                                  

YENİ BELEDİYE BİNASI HABERLERİ

Yeni dönemde anıtın yapıldığı alana Belediye Binası yapacaklarının müjdesini veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Cumhurbaşkanlığı binamızın temelini önümüzdeki dönem atacağız ama açılışını da yapıyoruz. Anıt bugün. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Mutlu 100 yıllar dilerim. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! “Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

osmangazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu