Haber

Avukatlardan Cumhurbaşkanı, bakanlar ve valiler hakkında suç duyurusu

Maraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6’lık iki depremde hayatını kaybedenler için avukatlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Heyeti, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler, kuvvet komutanları, depremden etkilenen illerin valileri, belediye başkanları, ilçe Valiler, hasarlı binaların mimar ve mühendisleri, belediyelerin imar müdürleri, yapı denetim şirketlerinin sorumluları hakkında hata duyurusu yaptı.

Avukatlar, sorumlulara karşı cinayet, hayvanları yaralama, öldürme, görevi kötüye kullanma ve görevlerini ihmal etme suçlarından dava açtı.

Suç duyurusunu İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde düzenlediği basın açıklamasıyla duyuran Çağdaş Hukukçular Derneği, Sosyal Haklar Derneği, Özgürlük İçin Avukatlar Derneği, Adalet İçin Avukatlar Derneği üyeleri, haklarında kontrol ve tutuklama tedbirinin alınmasını talep etti. sorumlular.

Suç duyurusunda, sorumluların, kasten ve kasten öldürmeye, kasten ve muhtemel yaralamaya, taksirle öldürme ve yaralama, görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçlarından iddianame ve kamu davası açılarak cezalandırılması istendi. dava.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu